Již v době, kdy se smlouva na nákup stíhaček uzavírala, bylo známo, že jde o armádní šrot, kterého se zřejmě chtějí USA zbavit.

19.03.2024

Ministryně války si objednala předražené americké stíhačky, které jsou zřejmě podobným problémem jako tolik propíraná civilní letadla Boeing. Stále častěji se objevují vážné obavy o jejich bojeschopnosti. Důležité ovšem je, že se mohl za odměnu Fiala poklonit svému páníčkovi v Bílém domě.

Přitom již v době, kdy se smlouva na nákup stíhaček uzavírala, bylo známo, že jde o armádní šrot, kterého se zřejmě chtějí USA zbavit.

Zatímco stále více států NATO chce aktivně zasahovat na Ukrajině a riskovat tak válku s Ruskem, ukazuje se další slabé místo v západním vojenském aparátu. 

Moderní stíhačky F-35 většinou nejsou bojeschopné. 

To je další neúspěch pro západní zbrojní průmysl.

Nedávná odhalení vyvolala obavy ohledně bojové schopnosti stíhaček F-35 a zprávy naznačovaly, že značná část těchto vyspělých letadel páté generace nemusí být připravena k boji.

Podrobná analýza zprávy úřadu Government Accountability Office (GAO) ze září 2023 upozornila na alarmující stav připravenosti flotily F-35 amerického letectva a vyvolala otázky ohledně účinnosti těchto bitevních letounů v hodnotě mnoha miliard dolarů při poskytování skutečné bojové síly.

Podle zprávy zvýrazněné v článku bylo odhaleno, že šokujících 70 procent nebo více F-35 nemusí být bojeschopných, což je v rozporu s populárními mylnými představami o jejich operační připravenosti.

A pak je tu skutečnost, že to, že je plně schopné mise, není žádným ukazatelem toho, jak dobře letadlo plní své mise. 

Například letadla F-35 by mohla být označena jako mise schopná provádět mise pro blízkou leteckou podporu, přestože F-35 je pravým opakem toho, čím by letadlo pro blízkou leteckou podporu mělo být – a není schopné provádět skutečnou blízkou leteckou podporu.

Nesrovnalosti v definování měřítek připravenosti upozornily na výzvy programu F-35, který se vyvíjí od roku 1994 a stál miliardy dolarů. 

 Zpráva zdůrazňuje, že dosažení požadované úrovně bojové připravenosti, známé jako "plně operační," zůstává vzdáleným cílem kvůli nespolehlivosti letadla a provozním omezením.

Nedávné incidenty, jako je ztráta proudového letounu F-35B v hodnotě 100 milionů dolarů v Jižní Karolíně, navíc zvýšily obavy o provozní efektivitu programu F-35.

Zpráva GAO zdůraznila průběžné zpoždění údržby a problémy s dodavatelským řetězcem. 

Závěry zprávy GAO vedly k výzvám k přehodnocení služeb údržby letadel a přehodnocení udržitelného přístupu k programu F-35.

Vzhledem k tomu, že více než 10 000 součástek čeká na opravu a údržba závisí na dodavatelích, jsou výzvy bojové připravenosti flotily F-35 předmětem intenzivního zkoumání.

Západní armády se již nyní potýkají se značným nedostatkem zbraní a střeliva, takže jejich vojenská způsobilost není příliš dobrá. 

A F-35 ji podle všeho nezaručí…


https://report24.news/f-35-kampfjets-jetzt-gibt-es-bedenken-hinsichtlich-der-kampffaehigkeit/<br>


Zdroj


Q.S.

Jak se zavděčit a nechat platit druhé, v tom je současná vládní kamarila nepřekonatelná...

Zatím...