Liz Trussová

26.02.2024

Jak sama přiznává, tak coby premiérka ve skutečnosti nikdy nevládla. 

Mnohem větší moc má šéf centrální banky, což zřejmě neplatí jen ve Velké Británii.... 

"Zjistila jsem, že premiér není ten, kdo drží otěže.Otěže drží Bank of England, Úřad pro rozpočtovou odpovědnost, ale ne předseda vlády.To je obrovský problém."

"Guvernér britské centrální banky nemůže být odvolán, ale premiér ano." 
To znamená, že guvernér Bank of England má větší moc než premiér a v demokracii je to problém." 


Q.S.

Pročpak asi centrální bankovnictví vzniklo a posiluje centralizaci...

Politické strany se proměnily v servisní organizace globálního systému a politici v poskoky a výkonné ředitele téhož...

V takovém prostředí je pluralita, svoboda a demokracie pouze souhrnem vyprázdněných a transformovaných floskulí, nikoli reálným stavem.

Premiéři a prezidenti jsou v takovém systému především herci, hrajícími své role suverénních autorit před diváky televizních a rozhlasových přijímačů jednotlivých zemích.

Fiktivní spory se vedou především o nedůležitých a nepodstatných věcech, z nichž média vyrábí "problémy pro společnost, které je nutno řešit", přičemž v pozadí je nachystán hotový výsledek, tedy to, jak má "celospolečenská diskuze" dopadnout.

Vidíme dnes a denně: 

"Jsme ve válce", "bojujeme s dezinformacemi" a "uhlíkovou stopou", "potřebujeme dovoz pracovních sil", "manželství pro všechny", "euro", "korespondeční volby", což nám efektivně bere ekonomickou nezávislost, osobní svobody a možnost rozhodovat o sobě, svých dětech, rodinách, zemi v níž žijeme...