Nikdo nic neví...
Od agentů, co nevědí, že jsou agenti, přes bitcoinovou aféru, která vlastně žádnou aférou není až k tramvaji, ve které cestuje paní poslankyně s obyčejnými lidmi.
Ředitel odboru pro vnitřní bezpečnost státu na ministerstvu vnitra Jan Paďourek tvrdí, že mezi ruskými agenty na našem území působí i Češi, kteří to nevědí.
Agent, co neví, že je agent.
Fajn námět na špionážní román, který by mohl být ještě okořeněn tím, že by v něm vystupovali Češi, co jsou dvojití agenti, a samozřejmě o tom neví.
Nebo jsou navíc kontra agenti a vyšetřují sami sebe.
Něco jako hypotetický politik, který je natolik přesvědčen o své dokonalosti, že si bere vzor sám ze sebe.
Dost to zlehčuji, situace v zemi je však chaotická, plná nečekaných zvratů a často komických situací, podobně jako v cirkuse.
Jde jen o to, aby nás po volbách humor nepřešel, kdyby se zjistilo, že výsledky ovlivnilo Rusko, nezvítězily ty správné strany ani s podporou korespondenčních hlasů a je třeba volby anulovat.
Když už je zmínka o cirkusu.
Cirkus Fiala – tak se jmenuje kniha autorů Radima Panenky a Luboše Procházky, kteří ve své předchozí knize Spiknutí uveřejnili fakta o upatlaném pokusu odstranit prezidenta Zemana.
Ve své nové knize píší o událostech z posledních let.
Čtenář se dozví, jací podivní zřízenci se motají kolem Cirkusu Fiala, jejichž úkolem je, aby po podzimních volbách principál nemusel složit své šapitó a "odjet" (z obálky knihy).
Zdá se, že někteří koaliční politici jsou na tom stejně jako ti agenti.
Rakušan neví o Dozimetru, úředníci včetně ministrů o kryptoměnách, Černochová neví, kde uvízly batohy pro armádu, objednané na Slovensku, vyrobené v Číně a transportované přes Rusko atd.
Senátoři z bezpečnostního výboru by naopak chtěli vědět, ale stěžují si, že jim ministryně Decroix odmítá ukázat dokumenty ohledně bitcoinové události.
Nikdo nic neví je český film z roku 1947 a taková je realita v roce 2025.
Spolu chyceni, spolu pověšeni.
Šarapatka podává trestní oznámení na přísloví.
Tak dlouho chodil se džbánem pro vodu až jinému vykopal jámu.
Naštěstí někteří naši poslanci, a v tomto případě poslankyně, mají rádi obyčejné lidi.
Alespoň se s tím svěřila poslankyně Renáta Zajičková v podcastu Sabiny Dračkové, kterého se zúčastnil ještě Patrik Nacher ve vyváženém poměru sil dvě na jednoho.
Paní Zajíčková pravila, že neví o tom, že by existovala nějaká bitcoinová aféra.
Podle paní poslankyně bylo přijetí daru od odsouzeného zločince, nacházejícího se v podmínce, naprosto v pořádku.
Je to prý totéž, jako když soud zabaví majetek z trestné činnosti.
Patrik Nacher poněkud zneklidněl a v první vteřině nebyl mocen slova, ale ani následné argumenty příliš nepomohly.
Rozpustilá Sabina Dráčková začala promítat na stěnu studia fotografie Patrika Nachera s různými výrazy ve tváři, čímž se drama posunulo ke komedii.
Marně se ještě snažil vysvětlit, že pokud jde o majetek zabavený soudem, platí nejen odlišná pravidla, odlišný je i princip.
Nakonec se paní poslankyně ukázala jako sympatická dáma, když pravila:
"Já jsem stála u toho pultíku a vyhlašovala jsem to…vyhlásila jsem to, složila jsem desky…"
Tady složitost myšlenek paní poslankyně na chvíli přerušíme.
Chtěla nám sdělit, že vyhlásila výsledek ohledně hlasování o nedůvěře vládě.
Dá se pochopit, že po tomto velkém kroku pro české lidstvo není člověk mocen slova.
Nyní vraťme slovo paní poslankyni (předtím končila tím, jak sklapla desky): "…šla jsem do kanceláře, sbalila si kabelku a šla na tramvaj. Teď jsem jela tou tramvají, to bylo tak čtvrt hodiny potom, a tak jsem si říkala, tohle je teda zvláštní pocit. Tak před čtvrt hodinou tady vyhlašuju na mikrofon pro celou republiku, jestli dostala vláda důvěru nebo nedostala a teď tady prostě sedím v tramvaji a jedu … taková filozofická chvilka to byla, když jsem si říkala, tak z takový velký věci si najednou sednu mezi…"
Následovalo krátké zaváhání, mezi koho to vlastně sedla, nedej bože, kdyby v té tramvaji cestoval nějaký dezolát, ale nápověda přišla od moderátorky:"… "mezi obyčejné lidi".
Paní poslankyně přisvědčila, seděla mezi obyčejnými lidmi, a dál už nevím, protože jsem spěchal na tramvaj, abych se také svezl s těmi obyčejnými lidmi.
Znám je dobře.
Jednou jsem jednoho viděl.