Jeden jediný dělostřelecký náboj pro Ukrajinu stojí 63000 Kč. Fiala jich chce nakoupit miliony!

08.04.2024

Jeden jediný dělostřelecký náboj pro Ukrajinu vyjde občany České republiky a Evropské unie průměrně na 2500 eur (přes 63 tisíc korun) a chtějí jich nakoupit miliony!

Když těžce onemocní dítě, tak to stát nezaplatí a pořádají se sbírky - na podporu kyjevské junty, která je u moci jen díky krvavému puči v roce 2014 však máme peněz dost!

"Aniž bych mohl jít do nějakých detailů, jsme schopni z této iniciativy, a to podotýkám, dodávat na Ukrajinu munici už v průběhu června a pak postupně do konce roku tak, abychom naplnili očekávané dodávky ve výši statisíců kusů," sdělil novinářům zkraje dubna na vojenské základně Severoatlantické aliance (NATO) v Rukle český premiér Fiala.

Česká republika lokalizovala půl milionu kusů munice ráže 155 milimetrů a tři sta tisíc kusů munice ráže 122 milimetrů. 

Estonsko toho ale našlo ještě víc.

"Nabídky, o kterých ve světě víme, pokrývají všechny ráže, které Ukrajina potřebuje. 

Patří mezi ně 122mm rakety pro (salvový raketomet BM-21) Grad, 122mm dělostřelecké granáty pro (houfnice) D-30 a pak 152mm a 155mm (dělostřelecké) granáty. 

Je jich na výběr celá řada," uvedl dále v rozhovoru estonský ministr obrany Pevkur.

Podle něj je cena za kus průměrně 2500 eur (přes 63 tisíc korun), Estonsku se podle něj podařilo lokalizovat munici v hodnotě dvou až tří miliard eur, což by dle jeho slov zajistilo nákup 800 tisíc až 1,2 milionu kusů munice pro Ukrajinu.


Zdroj


Q.S.

Na destrukci a zabíjení se najde vždy, zbytek se vydře z lidí, které pak pošlou na jatka.

Nic nového.

Spoluvinu nesou všichni, kdo jim dali hlas.