Japonsko opouští od rozvoje 5G sítí kvůli zdraví občanů

23.06.2019


Japonsko nebude vyvíjet a investovat do vytváření mobilních sítí páté generace - 5G, jak se uvádí na oficiálních stránkách Ministerstva Hich Technologií Japonska. Úředníci vyjádřili názor, že vytvoření rychlejšího internetu než dříve je nebezpečné pro obyvatelstvo a může nepříznivě ovlivnit zdraví lidí a produktivitu práce.

Studie Univerzity v Nagasaki poskytuje údaje potvrzující nárůst počtu duševních poruch a únavy u uživatelů vysokorychlostního internetu. Podle vědců, čím více člověk zvládá provádět intelektuální operace za minutu, tím více je náchylný k rozvoji stresu, nepřítomnosti a zvýšení nervového vzrušení.

Ministerstvo zdravotnictví doplňuje své kolegy podporuje a varuje že používání 5G sítí může poprvé snížit průměrnou délku života v zemi za 60 let. Dopad vysokorychlostního internetu je srovnatelný s účinky záření na lidské tělo.

"Musíme přemýšlet o zdraví Japonců. Naše země již ekonomicky zrychlila, takže dnes nemáme kam spěchat. Tento stav je nutné stabilizovat. 5G je plná velkého nebezpečí. Takže si myslíme, že nejen my, včera tyto informace potvrdil také americký velvyslanec v Japonsku. Pokud Amerika, Čína nebo země EU jsou připraveny riskovat své lidi v zájmu pokroku, pak tato strategie je pro náš sociální stát nepřijatelná, "řekl Nobunari Kabato, Ministr Hich Technologií.

Návrh zákona o zákazu mobilních sítí páté generace v zemi již byl předložen japonskému parlamentu.

5G Apokalypsa