Korupce a její zametání...Náš stát je špatně spravován. 

09.04.2024

V březnu 2024 bylo zveřejněno, že Úřad evropského veřejného žalobce vede vyšetřování obvinění, která souvisejí s vyjednáváním mezi šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou o vakcínách proti covidu-19. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce případ převzali od belgických žalobců, kteří von der Leyenovou vyšetřovali kvůli zasahování do veřejných funkcí, ničení SMS, korupci a střetu zájmů.

S touto snahou evropských prokurátorů objasnit korupci v Evropské komisi při nesmyslném nákupu velkého množství omezeně účinných covidových vakcín, které nyní nikdo nechce a ničí se, lze porovnat pasivitu a faktické zametení tohoto vyšetřování u nás ze strany Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Korupce a kovidismus

Česká republika zaplatila desítky miliard korun za covidové vakcíny, ale spotřebovala jich jen jednu třetinu. Vakcíny za miliardy se zlikvidovaly.

Podle ministra zdravotnictví Válka připravila smlouvy Evropská komise, bylo však rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví, že k nim přistoupilo. 

Myslím si, že zbytečné objednávky covidových vakcín v celé Evropě za stovky miliard byly spojeny s úplatky. 

Když ze stovek miliard dáte jen 10 % na úplatky v Bruselu a pro silné mediální hráče, jde o obrovské sumy. 

Pak chápu mediální umlčování odborníků typu prof. Jiřího Berana, dehonestaci švédské cesty a vytváření atmosféry strachu pro zavádění nedůvodných covidových opatření v čínském vzoru.

Ve věci spatřuji trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku tím, že byly za Českou republiku podepsány smlouvy o naprosto nepřiměřeném odběru zboží, o kterém již na počátku, vzhledem k omezené upotřebitelnosti, bylo zřejmé, že v takovém počtu nemůže být na území Čech, Moravy a Slezska využito. 

Za objednané množství by se mohl naočkovat každý občan státu 5x. 

Přitom od počátku bylo zřejmé, že o vakcinaci nemají zájem všichni. 

Mnozí se nechtěli podílet na tomto vakcinačním kšeftu. 

Stát zpočátku podporoval vakcinaci lživou reklamní kampaní, že očkování je tečka za covidem, čímž klamně vyvolával dojem, že imunita z očkování je trvalá, ve skutečnosti je však krátká – asi 6 měsíců.

Když jsem v této věci podal trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze, bylo mi sděleno, že Národní centrála proti organizovanému zločinu se věcí zabývala. 

Smlouvy na nákup nepotřebných vakcín, které musí platit členské státy, podepsala za Evropskou komisi Stella Kyriakidesovákomisařka pro zdraví a bezpečnost potravin

S tímto mrháním peněz vyslovila souhlas vláda 17. 8. 2020 za ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Policie případ uložila k ledu, aniž by vyslechla evropskou komisařku a úředníky zodpovědné za podepsání smluv způsobujících značné škody státu. 

Vrchní státní zastupitelství v Praze, které o věci ví, k tomu mlčí. 

Je to znak nadřazeného postavení Evropské unie vůči nám. 

Zatímco jsme museli do našeho práva zapracovat trestný čin poškozování finančních zájmů Evropské unie, schází nám obdobný trestný čin poškozování finančních zájmů České republiky úředníky Evropské komise

Prostě krade-li se s požehnáním Evropské komise, trestán nikdo nebude. 

Mlčení vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové a jejího úřadu hodnotím tak, že nechce na rozdíl od svých zahraničních kolegů jít proti bruselským korupčním mafiím, byť škoda v desítkách miliard korun je zřejmá.

Přitom nejde o první případ tohoto druhu. 

Již v roce 2009 v rámci mediálně nafouklého strašení prasečí chřipkou objednala vláda 700 000 vakcín za 110 milionů Kč

Asi 600 000 vakcín se vyhodilo

Proti nedůvodné kampani na zbytečné očkování se postavil prezident Václav Klaus a čas mu dal za pravdu.

Protože rozkrádání peněz za kovidismu zůstalo bez trestu, bude se opakovat. 

Zas bude nějaká nová chřipka a najdou se mafie, které ji budou chtít využít pro zisk, ale to už nepotečou miliardy, ale biliony. 

Náš stát je špatně spravován. 

Nechudneme proto, že by bylo méně zdrojů, ale kvůli nesprávným politickým rozhodnutím.

Korupce a zelený úděl

Klaďme otázky o roli korupce v rámci politiky zeleného údělu. 

Zelená ideologie klimatického konce světa byla využita proti evropskému průmyslu a k obskurnímu systému obchodu s elektřinou v rámci lipské burzy, kde byly o tisíce procent navýšeny výrobní ceny naší elektřiny. 

Oslabení evropského průmyslu je v zájmu jeho konkurence, především z Asie.

Není to v zájmu evropských obyvatel, ani jejich představitelů. 

Ledaže by bylo podníceno korupcí. 

Korupcí je totiž možné získat politiky pro rozhodnutí, která jsou proti zájmům jejich zemí. 

Hodnotím to tak, že mafie snažící se zlikvidovat část evropského průmyslu byla úspěšná při korupci úředníků a politiků Evropské komise.


Zdroj