Manažér zkázy

27.02.2024

Britské námořnictvo zná kategorii smolař, který je znám také pod názvem manažer zkázy. To je osoba, která když dostane projekt na dotažení, tak ten ztroskotá a když dostane do rukou organizaci, tak organizace se rozsype. A Uršula von der Leyen je prokazatelně manažerem zkázy, neboť rozbila německou armádu tak, jak by to ani legie vyškolených sabotérů nedokázala udělat.

Co je první facka?

Ta slibovaná ruská odpověď na dodání F-16 pro Ukrajinu a jejich použití pro útok na ruské cíle – asi kvůli tomuto Fico svolal bezpečnostní radu, neboť byla schválena dodávka těch letadel a NATO autorizovalo je proti ruským cílům v hlubokém ruském území.

Jenže toto je červená čára, před kterou Putin varoval a označil to za eskalaci a důvod pro útok na NATO cíle, se vším, co k tomu patří. 

A můžete vzít jed na to, že CZK, US$, € a ruská centrální banka jsou mezi cíli ruské odpovědi, ale to nedělá přímo první facku pro Uršulu. 

Důvod, proč je to pro ni facka je až to, že pozice, na kterou nedávno aspirovala, zanikne. 

Já jen dodávám, že kdyby se tehdy dostala do vedení NATO, tak bychom měli dávno otevřenou 3. světovou válku mezi Ruskem a NATO, a pochybuji, že bychom byli mezi živými.

Co je druhá facka?

Rusové se chystají vypovědět smlouvu o sjednocení Německa, neboť Němci nedodržují podmínky.

Což v praxi bude znamenat nejen překreslování hranic, ale i konec EU. 

A před tím, než někdo začne vykřikovat nesmysly o tom, že Rusové sem přijdou a zachrání/obsadí nás, tak musím říci, že bez pozvání legitimní vlády sem nevstoupí žádná noha ruského vojáka, a i tak to budeme muset udělat s prosíkem. 

Důvod, proč to neudělají, je jednoduchý: není II. světová válka a agrese se vede převážně na vyšších prioritách řízení mimo území Ruské federace. 

Jinými slovy, stačí jim zavřít kohoutky a přísun surovin jak z Ruska, tak z Afriky a Jižní Ameriky (zařídit to už není těžké) a ekonomiky NATO se udusí ve vlastní šťávě. 

Ale k tomu asi nedojde, neboť jak globální zákulisí t.j. GP, tak i ruské hřečstvo zařídí, aby ty protesty zemědělců, statkářů a ostatních zemědělců nabrali na intenzitě (nyní se k evropským protestům přidali i Švýcaři).

A co my?

Inu, Fico svolal kvůli řádění NATO bezpečnostní a koaliční radu, t.j. podívá se na to, jakou má domácí podporu pro další kroky v rámci přeformátování Evropy a pokud ji nedostane, tak proces nabere rychlost bez našeho přičinění a to není příliš příjemná záležitost, a následně to znamená: konec této vládní koalice, předčasné volby (otázka je jen, že kdy ), výhru Směru-SSD s nadpoloviční většinou a ústavní většinu pro budoucí koalici. 

Dodávám, že v tomto ohledu Pellegriniho považuji za nejslabší článek, ale pokud Fica nyní nepodpoří, tak může zapomenout na prezidentské křeslo a Harabin dostane reálnou šanci na zvolení.


Zdroj