Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov: Ruské akce na Ukrajině se kvůli zapojení Západu na straně Kyjeva vyvinuly ze speciální vojenské operace do skutečné války

22.03.2024

"Jsme ve válečném stavu. Ano, začalo to jako speciální vojenská operace, ale jakmile tam vznikla tahle partička, ve chvíli, kdy se Západ stal účastníkem na straně Ukrajiny, tak se to pro nás už stalo válkou," řekl Peskov.

Rusko v roce 2022 zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu poté, co předchozích osm let podporovalo proruské separatisty ve válce s ukrajinskými silami na východní Ukrajině. 

Ruské útoky si od roku 2022 vyžádaly tisíce obětí mezi civilisty a miliony lidí vyhnaly z domovů.

Ruské úřady invazi na Ukrajinu dlouhodobě označovaly za "speciální vojenskou operaci", kterou obhajovaly tvrzením, že sousední stát je třeba "demilitarizovat" a "denacifikovat".

Kremelský mluvčí také řekl, že Rusko bude dál usilovat o to, aby Ukrajina nemohla ohrožovat ruské občany a ruské území. 

Kreml podle něj nemůže dopustit, aby existoval u ruských hranic stát, který je ochoten použít jakékoli prostředky k tomu, aby Rusko připravil o poloostrov Krym.

Ukrajinský poloostrov Rusko v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem připojilo ke svému území. Kyjev a Západ anexi neuznávají.


Zdroj


Q.S.

Skrývaná proxy válka skrze Ukrajinu se odkrytím karet právě mění na otevřenou válku Západu proti Rusku na Ukrajině, což se už nedá ukrýt a proto žezlo přebírá Francie, neboť USA se přímého střetu ze zřejmých jaderných důvodů účastnit nebudou.

Asi mají v Pentagonu jiné informace než náčelník generálního štábu Řehka, který nepovažuje střet s jadernou mocností za extra problém!?

Jak prosté....