Multikulturalismus a rasová diverzita
Přednáška Jareda Taylora / zapněte automatický překlad titulků, potřebujete-li, jsou celkem kvalitní.
Samuel Jared Taylor (narozený 15. září 1951) je americký bělošský supremacista a redaktor American Renaissance, online magazínu, který Taylor založil v roce 1990.
Je také prezidentem mateřské organizace American Renaissance, New Century Foundation, jejímž prostřednictvím bylo publikováno mnoho jeho knih.
Je bývalým členem poradního sboru The Occidental Quarterly a bývalým ředitelem National Policy Institute, bělošského nacionalistického think-tanku se sídlem ve Virginii. Je také členem představenstva a mluvčím Rady konzervativních občanů.
Taylor a mnoho z jeho přidružených organizací je obviněno z podpory rasistických ideologií skupinami za lidská práva, zpravodajskými médii a akademiky studujícími rasismus ve Spojených státech.
Taylor se narodil 15. září 1951 křesťanským misionářským rodičům z Virginie v Kobe v Japonsku.
Žil v Japonsku až do svých 16 let a do 12 let navštěvoval japonské školy a začal plynně japonsky mluvit.
Navštěvoval Yale University, kde v roce 1973 získal bakalářský titul z filozofie.
Taylor poté strávil tři roky ve Francii a v roce 1978 získal titul Master of Arts v oboru mezinárodní ekonomie na Sciences Po.
Během období, které přerušilo jeho bakalářská a později postgraduální vysokoškolská léta, hodně pracoval a cestoval po západní Africe a zdokonaloval se ve francouzštině ve frankofonních oblastech kontinentu.
Taylor mluví plynně francouzsky, japonsky a anglicky.
Pracoval jako mezinárodní úvěrový vedoucí pro Manufacturers Hanover Corporation od roku 1978 do roku 1981 a jako redaktor časopisu PC Magazine na západním pobřeží od roku 1983 do roku 1988.
Učil také japonštinu na Harvard Summer School a pracoval jako soudní překladatel.
V 80. letech, v době silného ekonomického růstu země, byl Taylor v mainstreamových médiích považován za "odborníka na Japonsko".
V roce 1983 vydal dobře přijatou knihu o japonské kultuře a obchodních zvycích s názvem Shadows of the Rising Sun: A Critical View of the Japanese Miracle.
I když kritizuje některé aspekty japonské kultury, Taylor tvrdil, že japonská společnost byla úspěšnější v řešení sociálních problémů než Západ, s nižší kriminalitou a podobnou nebo vyšší životní úrovní.
Někdy ve svých 30 letech Taylor přehodnotil liberální a kosmopolitní hledisko běžně vyznávané ve svém pracovním prostředí, které do té doby sám sdílel.
Získal hluboké přesvědčení, že lidské bytosti jsou kmenové povahy a citů a že se liší talentem, temperamentem a schopností.
V polovině 80. let se začal zajímat o nově vznikající oblasti evoluční biologie a evoluční psychologie, zejména o kontroverzní díla Richarda Lynna, J.
Philippe Rushton a Helmuth Nyborg dospěli k názoru, že rozdíly mezi lidskými bytostmi jsou z velké části genetického původu, a proto jsou kvazineměnné.
Všechny sociální zázraky Japonska, jak Taylor tvrdil v roce 1991 pod pseudonymem Steven Howell, byly alespoň částečně výsledkem japonské rasové a kulturní homogenity.
V listopadu 1990 založil a vydal první číslo časopisu American Renaissance, bělošsky nadřazeného měsíčního zpravodaje založeného na předplatném.
V roce 1994 vytvořil nadaci New Century Foundation, aby pomáhala s chodem americké renesance.
Mnohé z prvních článků napsal sám Taylor a jejich záměrem bylo postavit bělošskou rasovou advokacii na vyšší intelektuální úroveň než tradiční diskurz Klansmana nebo bílého skinheada, který v té době dominoval médiím.
Časopis přestal vydávat tištěné verze v roce 2012, aby se zaměřil na formát denního webzinu.
V roce 1992 Taylor vydal knihu s názvem Paved with Good Intentions, ve které kritizuje to, co považuje za nemoudré sociální politiky, které přispěly k ekonomické situaci afroamerické spodní vrstvy.
Na rozdíl od mnoha jeho článků o americké renesanci se práce vyhýbá geneticky založenému uvažování kvůli obavám z toho, že by to nebylo možné zveřejnit, kdyby mluvil o rozdílech v IQ.
V roce 1994 byl povolán týmem obhajoby v soudním procesu s vraždou černé na černém ve Fort Worth v Texasu, aby podal expertní svědectví o aspektech případu souvisejících s rasou.
Před svědectvím v procesu se Taylor prezentoval jako "rasový expert na vztahy a autor" z Washington Post nazval mladé černochy "nejnebezpečnějšími lidmi v Americe" a dodal:
"Toto je třeba vzít v úvahu při posuzování, zda bylo pro [obžalovaného] realistické si myslet, že šlo o zabití. situace -nebo-být-zabit."
Pohledy
Taylor byl označen jako bílý nacionalista, bělošský supremacista a rasista skupinami za lidská práva, zpravodajskými médii, akademiky studujícími rasismus v USA a dalšími.
Taylor "usilovně odmítá", aby byl nazýván rasistou, a tvrdí, že je místo toho "rasistou, který věří v rasový realismus."
Také zpochybnil označení bílé nadřazenosti, raději sám sebe popisoval jako "bílého obhájce" a tvrdí, že jeho názory na národnost a rasu jsou "umírněné, zdravé a plně v souladu s názory většiny velkých státníků a prezidentů americké minulosti".
Taylor je zastáncem vědeckého rasismu a dobrovolné rasové segregace.
Taylor také tvrdí, že existují rasové rozdíly v inteligenci mezi různými etno-rasovými skupinami po celém světě.
Taylor tvrdí, že černoši jsou obecně méně inteligentní než Hispánci, zatímco Hispánci jsou obecně méně inteligentní než běloši a běloši jsou obecně méně inteligentní než východní Asiaté:
"Myslím, že Asiaté jsou objektivně lepší než běloši v téměř jakémkoliv měřítku, na které můžete přijít, pokud jde o to, jaké jsou ingredience pro úspěšnou společnost.
To neznamená, že chci, aby se Amerika stala asijskou.
Myslím, že každý národ má právo být sám sebou, a to je jasné, ať už mluvíme o Irian Jaya nebo o Tibetu.".
Taylor sám sebe popisuje jako obhájce bílých zájmů.
Uvádí, že jeho publikace American Renaissance byla založena, aby poskytla hlas pro tyto obavy, a tvrdí, že její práce je analogická s jinými skupinami, které obhajují etnické nebo rasové zájmy.
Americká renesance však byla popsána jako publikace bílé rasy a "fórum pro spisovatele znevažující schopnosti menšin".
V časopise v roce 2005 uvedl:
"Černí a bílí jsou odlišní. Když jsou černoši zcela ponecháni svému osudu, jakýkoli druh civilizace zmizí."
V článku z roku 2005 v Pittsburgh Post-Gazette byl Taylor popsána jako "rasista v masce experta".
Taylor představuje svůj segregační projekt založený na občanských svobodách a svobodě sdružování, a popsal vládou nařízenou segregaci jako morálně nespravedlivou.
Domnívá se, že všechny antidiskriminační zákony "od zákona o občanských právech z roku 1964" představují nepřijatelné rozšíření federální moci.
Taylor se také staví proti zákonům proti mísení, které zasahují do svobody sdružování občanů.
Taylor věří, že multi-rasová americká společnost je "odsouzena k neúspěchu" a že nebílé skupiny by neměly tvořit významnou část americké populace, zejména Hispánci, Afričané, Afro-Karibikové a obyvatelé Středního východu, i když zahrnuje také severní Asiaty, které zastává ve vysoké úctě.
Podporuje tak imigrační politiku, která by upřednostňovala bílé imigranty před jinými skupinami.
Taylor řekl:
"Bílí si zaslouží vlast," a když byl dotázán na americké imigrační zákony přijaté v roce 1965 podle Hart-Cellerova zákona, řekl, že "bílí dělají hroznou chybu, když uvádějí do pohybu síly, které je zredukují na menšinu".
Taylor podporuje teorii spiknutí o bílé genocidě a hostil Jihoafrické bělochy na svém podcastu AmRen, aby o tomto tématu diskutovali a zároveň povzbuzoval k darům pro jihoafrickou organizaci.
Svým následovníkům doporučil knihu Jeana Raspaila Tábor svatých.
Postoj k antisemitismu
Taylor vítá Židy ve své organizaci a považuje americké Židy za potenciální mocné spojence.
Zatímco několik mluvčích židovského původu se účastnilo amerických renesančních konvencí, on se nikdy nesnažil antisemitské hlasy vítat, ani vyhánět.
Tato pozice vyvolala napětí s krajně pravicovými antisemitskými organizacemi prohlašujícími, že Židé pronikají do jejich hnutí.
V roce 2006 propukl na jednom sjezdu střet mezi antisemitským konspiračním teoretikem Davidem Dukem a Michaelem H. Hartem, židovským astrofyzikem sdílejícím mnoho Taylorových myšlenek.
The Forward uvedl, že Taylor "se pokoušel de-nacifikovat hnutí a rozšířit bílý nacionalistický kruh tak, aby zahrnoval Židy evropského původu. Ale pro mnohé na krajní pravici je odstranění nenávisti k Židům z bílého nacionalismu jako ostranění Krista z Vánoc – svatokrádež."
The Southern Poverty Law Center (SPLC) poznamenává, že Taylor je mezi radikální pravicí neobvyklý v "nedostatku antisemitismu."
Vědkyně Elizabeth Bryant Morgensternová uvádí, že "na rozdíl od mnoha jiných bílých supremacistů není Taylor antisemita, a ve skutečnosti povzbuzuje Židy, aby se připojili k jeho boji ...... a byl pod obrovským tlakem, aby přerušil vazby s židovskou komunitou."
Donald Trump
Taylor podporoval prezidentskou kampaň Donalda Trumpa v roce 2016 a nahrál hovory na podporu Trumpa před volebním shromážděním v Iowě a primárkami v New Hampshire.
Taylor se Trumpovy inaugurace zúčastnil s VIP vstupenkami do první řady a událost popsal jako "známku rostoucího vědomí bělochů".
Mluvčí CNN řekl, že kandidát "se distancuje od všech super PAC nabízejících svou podporu a nadále v tom pokračuje."
Když byl dotázán na automatické hovory v rozhovoru pro CNN, Trump odpověděl: "To bych se distancoval, ale řeknu vám, že lidé jsou extrémně naštvaní."
Vliv
Madison Grant, autor knihy The Passing of the Great Race (1916), a Lothrop Stoddard, autor The Rising Tide of Color (1920), každý objekt oslavných článků v americké renesanci,
Zdá se, že ovlivnili nebo posílili Taylorovu víru v oddělené rasové domoviny.
Jižanští konzervativci Samuel Francis a Sam Dickson, kteří byli pravidelnými řečníky na amerických renesančních konferencích, jsou také citováni jako ovlivnivňující Taylorovy názory.
Podle vědce Russella Nieliho, "Kombinace jižního regionálního konzervatismu a Taylorovy zkušenosti s životem v... Japonsku měla nepochybně formující vliv na jeho myšlení o rase."
V naději, že se jeho etnonacionalistický projekt stane globálním, Taylor se v posledních letech snažil navázat vztahy s populistickými radikálně pravicovými stranami v Evropě, jako jsou francouzské Národní shromáždění, britská UKIP, rakouská Strana svobodných, německá Alternative für Deutschland a Flandry Vlaams Belang.
Nieli poznamenává, že se zdá, že Taylor má zvláštní intelektuální spřízněnost s francouzským autorem nové pravice Guillaume Fayem, jehož knihy byly příznivě hodnoceny Taylorem v americké renesanci; oba věří, že běloši se musí zapojit do celosvětového boje o své rasové, kulturní a demografické přežití.
Podle Nieliho Taylor "může být stejně zásadní pro strukturování začínající americké radikální pravice v 90. letech jako zesnulý William F. Buckley Jr. v 50. a 60. letech 20. století při strukturování amerického konzervatismu po druhé světové válce. Rostoucí hnutí Alt Right v Americe dnes hodně vděčí Taylorovu minulému úsilí."
The Southern Poverty Law Center popisuje Taylora jako "zdvořilého předkladatele myšlenek, které by většina označila za hrubě bílého supremacistu – jakousi moderní verzi rafinovaného, ale rasistického kolonialisty starých časů."
Mark Potok a Heidi Beirich, autoři zpravodajské zprávy (publikace SPLC), napsali, že "Jared Taylor je kultivovaná, kosmopolitní tvář bílé nadvlády. Také uvedli, že "americká renesance se v průběhu let stala stále důležitější, přinášející míru intelektualismu a vážnosti do světa bílé nadřazenosti, v němž dominují typicky kriminálníci."
Dne 18. prosince 2017 byl jeho účet (stejně jako účet pro American Renaissance) pozastaven Twitterem poté, co Twitter přijal nová pravidla zakazující účty spojené s propagací násilí.
V únoru 2018 Taylor podal žalobu na Twitter a tvrdil, že pozastavení porušilo jeho právo na svobodu projevu.
Taylorova žaloba byla zamítnuta a odvolací soud potvrdil zamítnutí a souhlasil s tím, že služby mohou kontrolovat, co je zveřejněno na jejich stránkách.
V březnu 2019 Taylor na svém webu uvedl, že mu byl na popud Polska na dva roky zakázán vstup do schengenského prostoru.
Q.S.
Jared Taylor je úctyhodná osobnost, která kultivovaně dělá jen to, co se u jiných bere jako samozřejmost, tedy pokud nejsou běloši.
Faktem je, že proti žádné rase na planetě Zemi není vedena tak nemilosrdná informační válka a žádná jiná nemůže být na planetě Zemi tak ostentativně napadána a nenávistně znevažována, jak je tomu rasy bílého muže.
To jsou fakta, která nelze popírat, neboť se s nimi setkáváme na každém kroku, den co den, jak v Evropě, tak na americkém kontinentu.
Když o tom hovoříte s jakýmkoli Asiatem, je udiven a nechápe, že je něco takového vůbec možné, aby lidé stejného rasového a etnického původu tak programově a bezohledně pracovali na svém zániku.
Je to nepochopitelné pouze do okamžiku, než si člověk uvědomí, že je to především civilizace bílého muže, národních států, která by byla schopna ukončit globalistický Nový světový řád.
Tohle si jeho konstruktéři velmi dobře uvědomují a proto velmi cíleně a dlouhodobě pracují na její destrukci zevnitř.
Viz migrační pakt, legislativa posledních desetiletí, organizovaný dovoz nových obyvatel z afrických a asijských zemí v případě Evropy, Kanady, Austrálie a Hispánců v případě USA.
Že je cílem narušení kulturní, jazykové, náboženské a etnické homogenity, coby základu stabilní společnosti a mezilidských vztahů, je evidentní.
To, že se o tom nesmí hovořit, diskutovat, publikovat a jakýkoli antiglobalizační názor je více a více kriminalizován, nálepkován jako "nenávist", je nejlepším důkazem reálnosti této probíhající agendy, jejíž následky budou fatální a dystopické.
Poznámka: Vše výše uvedené je pochopitelně pouze "konspirační teorie"....