Naše média mlží a hledají cokoliv jiného, čím by nás zabavila, jen abychom si moc nevšímali dění kolem nás. Normální je bránit se útlaku a represi.

12.01.2024

Ať už to v Německu dopadne jakkoliv, jisté je, že nám nepomůže nic a může být hůře. Slíbí li Scholz levnější elektřinu, nám se zdraží. Vytvoří-li tlak na výrobce potravin, u nás to zkusí zahraniční majitelé dohnat, podobně obchodní řetězce. 

Snaha Fialy a jeho vlády o snížení cen našich potravin má směšný výsledek v haléřových hodnotách, ovšem když vláda sousední spolkové republiky zavelí, prodejci i výrobci poslechnou. 

Ovšem jen ve své zemi, u nás se usmějí a my to celé zaplatíme. 

Takže můžeme mít radost z aktivit demonstrantů, ovšem případné dopady dle zákona o padajícím lejnu nás už tolik potěšit nemusí. 

Za to nemůžeme vinit tamní agrárníky, strojvedoucí, kamioňáky a ostatní, ti si jdou za svým, chyba je na naší straně a v neochotě a neschopnosti správců a politiků chránit občany jim svěřené České republiky. 

Netýká se to pouze vládní Pětikoalice, i když ta je perlou v náhrdelníku sestaveného z kolaborantů se Západem, ale i vlád předešlých již od dob vstupu tatíčka Havla na pomyslný piedestal.

Aby toho nebylo dost, včera, aniž by opět redaktoři z největších médiích byli na místě a přinášeli informace, vyšli do ulic Poláci. 

Jestliže polský eurořiťolezec Donald Tusk ve volbách nevyhrál, přesto se stejným způsobem jako naše Pětikoalice spojilo více stran, aby vítěze PIS odstavily od vlády, začal svou premiérskou pouť zatčením opozičních poslanců a převzetím moci nad největšími médii, polští občané se šli hned zeptat, jak to tedy s tou demokracií myslí. 

A bylo jich mnohem více než Čechů na pražském Václaváku. 

Netušíme, dokážou-li naštvaní Poláci přistřihnout Tuskovi jeho eurohujerská křídla, nicméně se ukazuje, že to ti liberálové začínají mít se svou přeměnou Evropy v americkou chudnoucí kolonii druhého řádu těžší. 

Po volbách v Holandsku, kde vyhráli euroskeptici vedeni Wildersem a nenáviděný Ruttu utřel nos, na Slovensku se vrátil zase Fico odkazující dalšího eurosatanistu Šimečku do jeho kouta a Maďarsko už několik let vede i přes enormní snahu Sorose to změnit pro Brusel nepříjemný potížista Orbán, je tak horko i v dalších zemích.

U nás je zatím klid. 

Pětikoalice si řeší vnitřní problémy s mejdanem na Ministerstvu práce a sociálních věcí a spustila komedii kolem údajné sebereflexe Jurečky, kterého nakonec jeho už téměř nikým nevolená strana podržel. 

Takže z demise nic nebude. 

Ministerstvo vnitra pro změnu zase vysílá signály o kvalitní práci Policie ČR a velmi nekvalitní PR připravilo tiskovou konferenci vracející se ke střelbě na Karlově univerzitě. 

Jestliže doteď měla řada pochybovačů o skutečném průběhu obou kauz, tedy té z Klánovického lesa i univerzity, jisté pochyby a teorie, pak po pokusu policistů vše uvést na pravou míru vytažením dalšího nově nalezeného údajného dopisu domnělého vraha už je třeba se ptát, zdali se ministerští tvůrci jediné pravdy skutečně nezbláznili. 

Po tiskové konferenci je otazníků mnohem více a celé se to zdá být už hodně přitažené za vlasy. 

Kdyby Policie ČR mlčela a nevynášela na světlo smyšlené informace, případně vše zjednodušila, lidem by asi nedošlo, že vše mohlo být jinak. 

Jenže Češi jsou rýpalové a nejsou úplně blbí, takže klasickým švejkovským přístupem dokonale rozebírají jednu policejní teorii za druhou. 

Už se asi nikdy nedozvíme pravdu ani o jedné z obou událostí, nicméně těch podivností je tolik, že machinace s fakty tlučou do očí i slepé. 

Hlavně, že se podaří zpřísnit už tak velmi tvrdý zákon o zbraních. 

A nejlepší by pro euronašeptávače bylo nám je vzít všechny.

Fialova pozice je zatím pevná, nicméně se kolem Pětikoalice vytváří dojem, že má širší podporu než skutečně má. 

Opět se více angažují herci a známé ,,osobnosti". 

Například Ondřej Vetchý propaguje sbírku na drony pro Ukrajinu, Pekarová Adamová s Vystrčilem totiž slíbili v Kyjevě další zbraně. 

Také kolem Petrem Pavlem vyhlášeném tahu na euro, tedy pohřbení koruny, bylo celkem rušno a vyjadřuje se k němu kde kdo. 

Jenže realita i u nás se mění. 

Fiala jako premiér zklamal většinu občanů České republiky, důkazů o pochybeních je skutečně mnoho. 

Stanjura tahá čísla o rozpočtu z klobouku podobně jako Rakušan dopisy hromadného střelce. 

Snad jen Kupka svými kontrolními dny na stavbách tunelů a dálnic boduje, ovšem podstatné komunikace se nestaví dva dny a není to zásluha Pětikolky. 

Jo, to kdyby došlo na dostavbu Pražského okruhu, to by byla jiná. 

Jenže to by nesměli existovat Piráti. 

Ostatní ministři, a že jich je, jsou tak nějak radši skryti veřejnosti. 

Jak dlouho budeme u nás ještě v klidu? 

V mnoha zemích už lidem dochází, že migrace, covid, Ukrajina a Green Deal jsou jen plán, jak nás všech dostat na kolena. 

Normální je bránit se útlaku a represi. 

Pochopí to někdy i Češi.


Jindřich Kulhavý