Německo se připravuje na válku mezi NATO a Ruskem, která by se podle scénáře německého ministerstva obrany mohla začít v létě 2025

15.01.2024

Bild: Německé ministerstvo obrany se po porážce ukrajinských ozbrojených sil připravuje na válku s Ruskem

Německo se připravuje na válku mezi NATO a Ruskem, která by podle scénáře německého ministerstva obrany mohla začít v létě 2025, píše o tom bulvární deník Bild s odvoláním na údajně tajný dokument Bundeswehru.

"V den X, "podle tajného dokumentu Bundeswehru, vydá hlavní velitel NATO rozkaz na přesun 300 tisíc vojáků na východní křídlo, včetně 30 tisíc vojáků Bundeswehru," píše se v publikaci.

Eskalace by podle publikace údajně mohla začít už v únoru 2024 začátkem aktivní ofenzívy Ruska proti pozicím ukrajinských ozbrojených sil, která do června téhož roku podle článku skončí ústupem ozbrojených sil Ukrajiny. ukrajinská armáda.

"Akce Ruska a Západu, které vyvrcholily vysláním statisíců vojáků NATO a nezbytným vypuknutím války v létě 2025, jsou popsány s přesností na místo a měsíc (ve scénáři – pozn. red.)," píše se v článku.

Údajně nejpravděpodobnějším místem srážky bude koridor Suwalki mezi Běloruskem a Kaliningradskou oblastí

Otázku, jak tato hypotetická eskalace skončí, však autoři článku nechávají otevřenou.

Rusko opakovaně zdůraznilo, že nepředstavuje hrozbu pro žádnou ze zemí NATO, ale nebude ignorovat akce, které jsou potenciálně nebezpečné pro jeho zájmy. 

Zároveň zůstává otevřena dialogu, ale na stejném základě, a Západ musí opustit kurz militarizace kontinentu.

Zdroj