Netanjahu a jeho stoupenci nebudou šťastní, dokud historie, kultura a celá existence Palestinců nebudou odsunuty do muzea. To je zřejmé i skryté v šíleném vraždění, kterému se věnovali a věnují.

19.02.2024

Žádné univerzální dějiny nevedou od divošství k humanismu, ale existují takové, které vedou od praku k atomové bombě. /Theodor Adorno/

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu neúnavně tvrdí, že izraelskou vojenskou kampaní v Gaze jedná ve jménu židovských obětí nacistického holocaustu. 

Ve skutečnosti se jeho režim a armáda svými činy v posledních měsících zařadily mnohem blíže k dozorcům než k vězňům v Hitlerových táborech smrti v tomto temném období lidských dějin.

Jinými slovy a jednodušeji řečeno, když je vaší odpovědí na genocidu další genocida, stáváte se přesně tím, proti čemu tvrdíte, že jste. 

Přesně v této situaci se nyní nacházíme po pěti měsících vražedné a zcela nevybíravé vojenské kampaně IDF proti obyvatelům Gazy.

Po celou dobu a ke své věčné hanbě Západ spolu s arabskými vládami v regionu stál stranou a nenabídl nic, co by znamenalo vážnou a smysluplnou intervenci. 

Tupé a vlažné výzvy k humanitárním pauzám, dočasnému zastavení, příměří, poskytnutí humanitární pomoci, to vše opadlo a vypařilo se jako sněhové vločky na zemi, taková byla jejich bezmoc.

Výsledkem je 13 000 palestinských dětí, které byly dosud poslány na smrt pod raketami a bombami vojenské mašinérie 21. století v rukou vlády složené z lidí s myšlením ze 14. století.

Netanjahu a jeho stoupenci nebudou šťastní, dokud historie, kultura a celá existence Palestinců nebudou odsunuty do muzea. 

To je zřejmé i skryté v šíleném vraždění, kterému se věnovali a věnují.

Pokřivené pojetí světa jako utvářeného na základě principu síla je právo a rasové hierarchie vytvářelo v průběhu lidských dějin zrůdy. 

A v tomto ohledu je Benjamin Netanjahu jen posledním z dlouhé řady. 

I v tomto ohledu způsobil morální újmu každému z nás, kdo ještě má v sobě tlukoucí tvrdou hlavu a svědomí, o vědomí nemluvě.

Ve Washingtonu v současné době nesídlí vůdce svobodného světa, ale člověk, který se zabývá snahou zakrýt si vlastní zadek. 

Bidenova kognitivní pokleslost se vyrovná pouze jeho morálnímu úpadku; jeho nedostatek skrupulí se vyrovná pouze jeho přebytku pokrytectví. 

Tím, že Netanjahuovi poskytl bianko šek na vojenskou pomoc v Gaze a zároveň nabádal ke zdrženlivosti, je jeho administrativa s oceánem krve na rukou a pouští důvěryhodnosti. 

"Peklo je prázdné a všichni ďáblové jsou tady," varoval kdysi Shakespeare slovy, která jsou plně aplikovatelná nyní, v době, kdy jsou tato slova psána.

Izraelské genocidní vraždění kromě zničení Gazy a jejího obyvatelstva způsobilo, že se odhrnula květnatá opona lidských práv, demokracie a mezinárodního práva a odhalila bestii hegemonie, militarismu a nadřazenosti bílé rasy, která je ve skutečnosti základem angažovanosti Západu ve vztahu ke zbytku světa, zejména ke globálnímu Jihu.

"Poslední křesťan zemřel na kříži," tvrdil Nietzsche, a kdo by mohl namítat, že se nejvýznamnější misantrop světové filozofie v tomto tvrzení mýlil?

Joe Biden by mohl doslova zvednout telefon a učinit tomu přítrž. 

S potřebnou politickou vůlí a základní slušností by mohl zastavit dodávky zbraní Izraeli a nařídit okamžité příměří. 

To, že místo toho nechává toto šílenství pokračovat, je chmurným odkazem, který navždy definuje jak jeho osobu, tak jeho působení ve funkci prezidenta Spojených států.

Ve Spojeném království je nikým nevolený Rishi Sunak, který zastává úřad v čísle 10, Downing Street, zosobněním toho, co se stane, když je z politického systému najednou dceřiná společnost bankovního a finančního sektoru země. 

Průměrný je to nejlepší, co lze říci o malém muži s ještě menšími nápady.

Jeho protivník sir Keir Starmer se mezitím zdá být odhodlán přijet po letošních parlamentních volbách do Downing Street spíše na vlně letargie než euforie. 

Rudé pod postelí nahradili antisemité pod postelí, přičemž chlap s nalakovanou kšticí se s chutí ujal role novodobého Matthewa Hopkinse, nechvalně proslulého anglického lovce čarodějnic ze 17. století.

Starmerovo působení v čele opozice, kdy z Labouristické strany odstranil všechny zbytky nesouhlasných hlasů, pokud jde o podporu Izraele ze strany Spojeného království, mu vštípilo hlubokou pravdu, že tyranie není ani tak produktem totalitních politických systémů, jako spíše totalitních idejí, které v daném prostoru a čase udržují politickou ortodoxii. 

A kdykoli jsou tyto ideje zpochybněny, je demokracie odhalena jako pláštík, za nímž se skrývá lživost, která nemilosrdně hledá nespokojence, které by odhalila, a darebáky, které by potrestala.

V Sunakovi a Starmerovi má Benjamin Netanjahu své užitečné idioty, na které absolutně spoléhá. 

Proto až je budou voliči ve Spojeném království v den voleb za pár měsíců porovnávat ohledně zahraniční politiky, měli by se alespoň zamyslet nad slovy Gora Vidala, jednoho z nejslavnějších vtipálků v dějinách americké literatury.


Zdroj


Q.S.

Smutná ukázka toho, jaké míry pokrytectví a falše při "obhajování a šíření" humanismu je tzv. "kolektivní západ" schopen.

Můžete si být jisti, že přesně takto se chová a dále zachová vůči všem, kdož stojí v cestě "novému úžasnému světu", který nám krok za krokem vnucují a při jehož porodu bude výsledkem naprostá ztráta jakýchkoli lidských práv pro jednotlivce, kteří nebudou aktivně přisluhovat "Novému světovému satanskému řádu".

A ani to jim zcela jistě nepomůže, protože mohou mít špatný původ, pohlaví, rasu, zaměstnání, uhlíkovou stopu... cokoliv...

Nevěříte?