Nový zákon: Trest doživotí za nevhodné komentáře a to i retrospektivně v čase

13.05.2024

Asi jen v málo zemích světa najdete tvrdší cenzurní zákon než je ten, který vychází z dílny Trudeauovy vlády, o kterém jste si zde již nedávno mohli přečíst.

Alarmující je, že zákon se vztahuje nejen na budoucí výroky, ale i na ty staré. 

Kanaďané tak aktuálně pro jistotu promazávají různé sociální sítě a diskuze ze strachu, že možná někdy někde napsali něco závadného.

A aby byla jistota, že bude dopadeno co nejvíc hříšníků, Trudeauova diktatura nabízí poměrně vysoké odměny těm, kteří budou své spoluobčany udávat.

Zákon, který byl zpočátku prezentován jako "namířený na zneužívání dětí" má nyní ve skutečnosti velmi široké pole působnosti.

"Když se podíváte na účel tohoto zákona, je vlastně docela ušlechtilý a většina právníků by s ním souhlasila," říká kanadský právník Dan Freiheit. 

"Bezpečnost na internetu, ochrana fyzického a duševního zdraví dětí." 

Ale skutečný text?

"Je to divočina," říká Freheit.

Trudeau lhal, když řekl, že zákon C-63 byl "velmi, velmi specificky zaměřen na ochranu dětí.

Působnost zákona o online škodách sahá daleko za hranice tohoto projevu a ve skutečnosti má za cíl:

  • zapojit kanadské občany do ambiciózního systému sociálního monitorování, s odměnami až 20 000 dolarů pro anonymní "informátory" nenávistného chování, přičemž viníci zaplatí pokuty až do výše 50 000 dolarů, čímž se vytvoří samofinancovaný národní špionážní systém;
  • zavést mimořádné trestní sankce, včetně doživotního vězení nejen za existující zločiny, jako je "obhajoba genocidy," ale za jakýkoli trestný čin motivovaný nenávistí, teoreticky za jakýkoli trestný čin, který není trestným činem, ale byl spáchaný s nenávistným úmyslem;
  • pokud informátor přesvědčí soudce, že pravděpodobně v budoucnu teprve "spácháte" trestný čin z nenávisti, můžete být uvězněni až na rok, uvrženi do domácího vězení, mohou vám být zabaveny střelné zbraně nebo můžete být donuceni k testům na drogy/alkohol, a to vše za něco, co jste nikdy neudělali, ale předpokládá se, že byste to udělat mohli;
  • penalizovat minulé výroky. Zákon obchází zákazy "retroaktivního" trestání tím, že trestný čin nazývá "nepřetržitou komunikací" nenávisti, tj. trestným činem je vaše neschopnost odstranit špatné projevy;
  • nutit internetové platformy, aby odstranily "škodlivý obsah" prakticky na požádání (v některých případech do 24 hodin), kladivem jsou pokuty až do výše 6 %… hrubého globálního příjmu (zde jde očividně o kopírování v EU již zavedených zákonů, Trudeau si zde tedy vzal za vzor Jourovou).

C-63 je Frankensteinovo monstrum, které kombinuje ty nejhorší cenzurní nápady, které již byly zavedeny údajnými spojeneckými vládami, jako je evropský zákon o digitálních službách, aktualizovaný australský zákon o komunikačních a mediálních úřadech (ACMA) a skotský zákon o zločinech z nenávisti a veřejném pořádku, který zaznamenal 7 152 stížností v prvním týdnu, kdy zákon minulý měsíc vstoupil v platnost.

Trudeauův výtvor je zákon o sociálním dohledu, jehož cílem je nejprve donutit velké platformy, jako je Facebook a Twitter, aby se "samokontrolovaly," ale sekundárně se zaměřuje na jednotlivce a uděluje občanskoprávní a trestní sankce za projevy a myšlenky v měřítku, které je dosud nevídané.

Co je nenávistné chování? 

Zatímco zákon nově definuje nenávistné projevy jako projevy, u nichž je pravděpodobné, že podnítí odpor nebo hanobení rostoucího seznamu chráněných skupin a jednotlivců v Kanadě (rasové menšiny, LGBTQ, muslimové…), dotazovaní kanadští právníci si obecně nebyli jisti, jak by norma mohla vypadat v praxi.

"Je nemožné vědět, co přesně to bude znamenat," říká Bruce Pardy, výkonný ředitel Rights Probe. 

"Takže se budete muset spolehnout na soud v trestním stíhání nebo na tribunál pro lidská práva v řízení o lidských právech, aby si to vyložili po svém a zjistili, kde je hranice."

K uvedenému už jen připomínám, že již "doba covidová" ukázala, kam Trudeauův režim sklouzává. 

Už tehdy se neštítili zablokovat nejen konta protestujících kamioňáků, ale i jejich podporovatelů…


Zdroj


Q.S.

Legalizace satanské tyranie v praxi... "pro naše dobro a ochranu"

Jízda tobogánem se zrychluje....