O víkendu proběhlo další setkání klubu Bilderberg. Jaký stát se bude bombardovat letos?

04.06.2019

O víkendu proběhlo další setkání klubu Bilderberg, kterého se každý rok účastní světové elity, aby zde probraly, jakým směrem budou v daném roce manipulovat svět. Do Švýcarska se letos sjelo oficiálně 124 nejvyšších bankéřů, šéfů nadnárodních korporací či politiků a nechyběl tu ani zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner. Dorazil i šéf NATO Stoltenberg, který zaujatě diskutoval a americkým ministrem zahraničí Pompeem, to asi aby věděl, kdo se bude letos bombardovat, a také například šéfredaktorka týdeníku The Economist Zanny Minton Beddoesová, jakou sociálně-inženýrskou ideologii prosazovat. Schůzování se tradičně účastní i lidé, kteří na seznamu nejsou.

Ani už ta konspirace není, co bývala. Kde jsou ty časy, když přinášeli z tajných setkání elit zprávy investigativní novináři jako Daniel Estulin nebo Jim Marrs, kteří měli své zdroje uvnitř, a organizátoři se mohli picnout, když jim před hotelem řval do megafonu americký alternativní novinář Alex Jones. Jim Marrs zemřel, Alexe Jonese odpojili od Facebooku a YouTube a Daniel Estulin začal uvádět televizní show, řečnit na konferencích OSN a byl nominován na Nobelovu cenu míru.

Členové Bilderbergu se poprvé sešli ve stejnojmenném hotelu v nizozemském Oosterbeeku v roce 1954. Skupinu vedli od samého začátku muži s rodovými tituly, konkrétně jeden kníže, dva baroni a po jednom hraběti a vikomtovi. Bilderberg od těch dob pánům z řad nadnárodní finanční oligarchie pomáhá realizovat jejich hospodářskou agendu. A také politickou a sociální. Lidé jako Estulin, Marrs a Jones byli obviňováni z šíření fake news - existence skupiny byla dlouhá léta navzdory důkazům v médiích, která těmto elitám patří a jejichž zástupci se Bilderbergu účastní, aby věděli, očem mají psát a hlavně nepsat, popírána. Informací ale přesto díky lidem jako Estulin proudilo ven stále víc a víc, a tak museli Bilderbergové pod tlakem změnit taktiku. Přestali svoji konspirativní činnost, scházení se a domlouvání nejrůznější agendy popírat, ale rozhodli se jej bagatelizovat. Jde prý o zajímavé a inspirativní přednášky a tak. Jasně, už vidím, jak si šéf banky a americkým prezidentem povídají o přednáškách... Nejvtipnější bylo, když si tajná a "neexistující" skupina Bilderberg založila vlastní internetové stránky, kde vydává tiskové zprávy a poskytuje i kontakty pro média.

Letošní, již 67. ročník uzavřené konference se uskutečnil od 30. května do 2. června v přísně střeženém pětihvězdičkovém hotelu ve švýcarském městě Montreux u Ženevského jezera. Schůzovat se podle krátké tiskovky mělo o 11 klíčových tématech, jejichž vyslovení "přednáškovou" teorii samo o sobě popírá. Číslem jedna bylo Rusko a Čína, se kterými je Západ dlouhodobě "ve při". Řešil se také brexit a budoucnost EU. Mimochodem společná evropská měna euro se "pekla" právě na Bilderbergu. Snad by bývalo bylo lepší, kdyby hoši zůstali doma.

Letos se řešila i klimatická změna a udržitelnost či umělá inteligence nebo sociální média jako zbraň. Jestli řešili mocní Facebook, můžeme očekávat další sofistikované cenzorské postupy a zásahy. Alex Jones by mohl vyprávět.

Hosty Bilderbergu letos sledoval v Montreux redaktor deníku The Guardian Charlie Skelton, který se klubu věnuje již nějaký ten pátek. A napsal: "Bilderbergskou směs osobností veřejného života, lobbistů a investorů diskutujících za zavřenými dveřmi o politice je z hlediska transparentnosti těžké hájit. Dokonce i večírek na parníku má ovzduší korupce," napsal Skelton o plavbě Bilderbergů po Ženevském jezeře. "Na lodi bylo téměř tolik miliardářů jako tělesných strážců. A více novinářů a komentátorů si tam cinkalo sklenicemi s bankovními šéfy, než stálo za bezpečnostním kordonem a informovalo o události."


Zdroj


Krátko po EÚ voľbách sa konala od štvrtka do nedele tajuplná Bilderberg-konferencia v švajčiarskom Montreux. Zúčastnilo sa jej 130 osobností z politiky, ekonomiky a finančného sektoru. Prišli z 23. štátov Európy a severnej Ameriky. 

Z politiky prišli o.i. šéf holandskej vlády Mark Rutte, francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire, nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyen, holandský kráľ Willem-Alexander, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, Jared Kushner poradca prezidenta USA, exminister USA Henry Kissinger. V sobotu prišiel do Švajčiarska aj minister zahraničia USA Mike Pompeo.

Na konferencii sa diskutovalo aj o týchto témach:

Rusko, Čína, najbližší vývoj v Európe, stabilizácia strategického poriadku, budúcnosť kapitalizmu, Brexit, umelá inteligencia, zmena podnebia,............

Bilderberg sa konal prvý raz v roku 1954 v hoteli De Bilderberg v Holandsku. Tam pozval holandský princ Bernhard významných politikov a podnikateľov z Európy a severnej Ameriky na obsiahly dialóg, aby prekonali vznikajúce odstredivé sily v západnom spoločenstve v období studenej vojny a sa zjednotili v zápase proti spoločnému nepriateľovi, komunistickej Moskve.

Odvtedy sa Bilderberg koná každoročne v inej západnej krajine a zloženie časti účastníkov sa mení, malá časť je viac-menej konštantná.

Každá konferencia Bilderbergovcov sa ukončí bez záverečného vyhlásenia - v každom prípade neexistuje žiadne písomné prehlásenie. Žiadne médiá nemajú k týmto konferenciám prístup. Sú prísne strážené množstvom policajtov.

Tí, ktorí však majú interné informácie o tomto "pochybno-podivnom spolku", vedia dobre, že sa v jeho rámci (ktorý siaha veľmi ďaleko) robia nesmierne dôležité rozhodnutia nielen politického a ekonomického, ale aj strategického charakteru, a to bez akejkoľvek verejnej kontroly a bez demokratického mandátu. Preto sa nerobia nijaké písomné záverečné vyhlásenia o tom, na čom sa tento "spolok" uzniesol.

Zmienení "tí, ktorí majú interné informácie", tvrdia, že aj idea realizácie EÚ vznikla v hlavách Bilderbergovcov a že to boli tiež oni, ktorí iniciovali svetovú ropnú krízu v sedemdesiatych rokoch, zjednotenie Nemecka, vojnu v Iraku, vznik meny eura, ako aj početné ďalšie svetoborné udalosti.

A tvrdia aj to, že jediné, čo sa Bilderbergovcom nevydarilo, bolo to, že nedokázali prekaziť zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA, a to len preto, lebo ho spočiatku celkom podcenili.

Robertson vydal pred niekoľkými rokmi knihu New World Order, kde uviedol, že má informácie o tom, že Bilderbergovci a tí, s ktorými su tajne spojení, majú kontrolu nad všetkými politickými rozhodnutiami a udalosťami Západu a z veľkej časti aj v ostatnom svete. A ich hlavným cieľom je kontrola všetkých nerastných surovín Zeme.

Zdroj