Pakt svobodných měst. Na první pohled ušlechtilá myšlenka. Jenže ...

17.12.2019

Dnes jsem narazil na článek na seznamzprávy.cz, kde primátoři Prahy ( Hřib ), Varšavy, Bratislavy a Budapeště, založili Pakt svobodných měst. Na první pohled ušlechtilá myšlenka. Jenže ...

Když čtu totiž v článku dál, co vlastně je ten Pakt svobodných měst, úplně mě to zvedlo ze židle. ( Odkaz na článek dole. )

V jejich prohlášení stojí:

" Populisté využívají nespokojenosti společnosti ke svým vlastním politickým a osobním cílům, aniž by nabízeli skutečné odpovědi. Tvrdí, že zastupují národ, ignorují ale celé vrstvy společnosti, v neposlední řadě ty, kteří žijí v našich multikulturních městech. Šíří xenofobní nacionalismus, který už v minulém století dvakrát vedl k válečné tragédii,"

V podstatě jde o narážku na nulovou toleranci nezákonné migrace ( se kterou souhlasím ), a protože se ve skutečnosti má na mysli jedině a pouze islamská migrace ( vietnam nebo ukrajina a jiné podobné státy nikomu nevadí ), jde v podstatě o narážku proti odporu vůči islamizaci. Všichni politici, včetně V4, se tomu slovu - islamizace- vyhýbají jako čert kříži, ale ve svém důsledku nejde o nic jiného než odpor vůči islamizaci.

Dovolte milí primátoři, abych Vám oponoval.

Je to přesně naopak, právě ta islamizace, přináší tu skutečnou a nebezpečnou xenofobii, která může vést k válkám. Takže když státy V4 bojují proti islamizaci ( ikdyž se to tak bojí nazvat ) tak v konečném důsledku bojují vůči extrémní nebezpečné xenobii, která ale není ze strany národů V4, ale ze strany těch, kteří vyznávají islám.

Xenofobie je strach z neznámého, ale to není případ místních lidí. Ti mají obavy, naprosto oprávněné ze známých věcí, ne z neznámých, jak postupně vychází najevo, co všechno islám je.

Milí primátoři, zjistěte si na čem islám je založen. Například na tom, že je dětem vtloukáno, že křesťané milují lež, překroutili Bibli, té by se raději neměli ani dotknout, protože je od Ďábla a jediný pravý a čistý je Korán. 

Pro muslimy, jsme my křesťané nebo ateisté a židé prostě haram, nečistí. 

A co je to nejdůležitější: NIKDO JIM NEVYSVĚTLÍ ANI PROČ. TO JE TOTIŽ DOGMA, KTERÉ SE NESMÍ ZPOCHYBŇOVAT, PROTOŽE TO ŘEKL MOHAMED. JE TO ZALOŽENO NA POMLUVĚ, KTEROU NIKDO NESMÍ ZPOCHYBNIT, PROTOŽE MOHAMED JE NEJMORÁLNĚJŠÍ ČLOVĚK A VŠE, CO ŘÍKÁ JE PRAVDA OD BOHA.

Chápete ? 

To je ta skutečná xenobie, tedy strach z nezmámého, ale ten je z druhé strany, od muslimů k nám. 

Z naší strany to xenofobie není, ta obava není založena na pomluvách, které nikdo nesmí zpochybnit, ale na reálné zkušenosti.

Moc prosím, více si zjistěte, jak funguje islámské myšlení a na čem je založeno. 

Doporučuji si poslechnout nějaké youtubery, exmuslimy, kteří byli dřív muslimy, pak utekli do svobodných zemích a vysvětlují druhé straně, jak to všechno funguje. 

Samozřejmě, nejsem tak naivní, že bych jim hned všechno věřil a tak si taky poslechnu jejich oponenty. Vyslechnu si vždy obě strany, a bohužel musím konstatovat, že právě islám je založen na xenofobii, na nepodložených pomluvách. 

Naopak obavy z islámy nejsou xenobie, protože na pomluvách nejsou založeny, jsou založeny na ověřitelných faktech.

Dvě velké tragédie v minulém století

Dále milí primátoři, připomínáte dvě velké válečné trágedie v minulém století. Abychom to trochu vyvážili, dovolím si tvrdit, tak naprostá většina všech konfliktů v současností, v nedávné minulosti ( 50 let ) a 14 století zpět nese jeden společný jmenovatel a to je ISLÁM. Respektive, kdyby tam nebyl islám, konflikt by nejspíš vůbec nebyl nebo nebyl tak intenzivní.

Součásné či nedávné známé konflikty:

Barma ( Rohingyové )- důvod islám

Indie, Pakistán (Kasmir)- důvod islám

Občanská válka v Sudánu - důvod islám

Čina (Urgujové ) - důvod islám

Kosovo oddělené od Srbska - důvod islám

Vypalování a vrazdění vesnic křestanů v severní Nigerií - důvod islám

Napadení Kypru a následná okupace Tureckem - důvod islám

Války s Izraelem - důvod islám

Válka v Afganistánu - důvod islám

Arménie - Národní Karabach - důvod islám

Genocida Arménů začátkem minulého století - důvod islám

Islamský stát

atd....

....

Ne vždy je islám jedinou příčinou, někdy je to také národnostní otázka, ale nepochybně v těchto válkách hraje islám nemalou roli.

To jsem vyjmenoval jen pár současných konfliktů, kdyby se tu mělo psát o všech, tak je to na celou knihu. Troufám is tvrdit, že většina vůbec všech válečných konfliktů od vzniku islámu, má právě tuto příčinu.

Samozřejmě někdo může oponovat, že vlastně to bylo jinak atd, ale stejně lze oponovat tomu, co říkají primátoři hlavních měst V4. Je dobré vždy věci trochu vyvážit, vidět zase jiný úhel pohledu.

Trest smrti za rouhání a odpadlictví

A ještě něco přidám: Islám dosud má něco jako tresty za rouhání a odpadlictví. 

V 17 muslimských zemích je za to trest smrti a v ostatních jen vězení. 

To je pro naši dnešní kulturu něco naprosto nepředstavitelného. 

Smrt odpadlíkům běžně uslyšíte kázat imány v Londýně a vůdci muslimské víry to potvrzují. 

Pak je naprosto logické, když má někdo z islámu obavy, o žádnou xenofobii nejde, protože to nejsou pomluvy, ale fakta. 

Naopak pomluvy jsou, že křesťané, židé a ateisté milují lži. 

To je ta hlavní příčina skutečné xenofobie, ale na druhé straně.

Závěr

Na závěr zdůrazňuji a odmítám jakoukoliv nenávist, pomlouvání muslimů. Kdybych se narodil v muslimském světě, také bych tak přemyšlel a bylo by to naprosto normální. Snad každý pochopí, že mi jde jen o vyvážení diskuze a ukázání zase jiného pohledu na věc. Nejlepší cesta k porozumění a vzájemnému pochopení právě vede přes svobodnou diskuzi bez urážek a být vždy připraven naslouchat argumentům druhých a zároveň mít svobodu protiargumentovat. 

Člověk má mít právo svobodně vyjádřit názor na to, co je xenofobie a co není.

odkaz na článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/metropole-visegradu-uzavrely-alianci-proti-populismu-a-klimaticke-krizi-85040?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=clanky-home


Zdroj