Podíváme-li se na plánovaný deficit letošního státního rozpočtu, zjistíme, že Fiala si musí od bankéřů vypůjčit 252 miliard CZK, aby ČR nezbankrotovala!

12.03.2024

Český velvyslanec ve Washingtonu Jaroslav Stašek včera slíbil mainstreamovým médiím, že se Česká Republika brzy stane "jedním z největších spojenců USA", a že za odměnu bude Petr Fiala smět navštívit Washington. Ze stejných důvodů už dnes zamířil do Washingtonu i mnohem důležitější muž, polský prezident Andrzej Duda. A ten před odletem z Varšavy prozradil, co tak důležitého se bude v Bílém domě projednávat, že to nesnese odkladu – zvýšení válečných výdajů zemí NATO ze 2% HDP na 3% HDP ročně! A Bidenova mluvčí Karin Jean-Pierrová k tomu tajemně dodala, že oba vůdci potvrdí svou neochvějnou podporu obraně Ukrajiny před ruskou agresí, a poradí se, jak společně postupovat na červencovém summitu NATO ve Washingtonu.

Zvýšení válečných výdajů ze 2 na 3% HDP, jak se bude domlouvat ve Washingtonu, představuje pro ČR astronomickou sumu dodatečných výdajů ve výši 78 miliard CZK, a pro Slovensko 1.3 miliardy EUR! 

Válečné výdaje ČR tak mají činit celkem 234 miliard CZK! Pro představu:

  1. Rok 2018, první rok vlády Andreje Babiše, válečné výdaje ČR = 58,9 miliard CZK, 1.15% HDP
  2. Rok 2021, poslední rok vlády Andreje Babiše, válečné výdaje ČR = 85,4 miliard CZK, 1.46% HDP
  3. Rok 2024, třetí rok vlády Petra Fialy, válečné výdaje ČR = 159.9 miliard CZK, plán 2% HDP
  4. Rok 2025, poslední rok vlády Petra Fialy, válečné výdaje ČR = 234 miliard CZK, plán 3% HDP
  5. V roce 2024 budou podle Stanjurových výpočtů činit reálné válečné výdaje ČR 2.07% HDP, protože ekonomika ČR neroste tak rychle, jak si loni v létě Fiala naplánoval!

Že se v kuloárech nejvyšší české fialové politiky o zvýšení válečných výdajů ze 2% na 3% HDP už nějaký ten měsíc usilovně diskutuje, svědčí týden stará analýza Kryštofa Míška hlavního ekonoma Argos Capital. 

Ten ve své podrobné analýze napsal: 

V případě, že se tedy vláda rozhodne pro navýšení výdajů na obranu (což v současné situaci dává jednoznačně smysl) měla by tak učinit při snaze něco víc ušetřit a zároveň navrhnout nové příjmy. A to v rámci dohody napříč politickým spektrem, mimořádné časy si žádají mimořádnou vůli se dohodnout. Případný postupný nárůst výdajů na obranu směrem k 3 %, by neměl být na úkor budoucích generací

Podle Míška tak spočívá jediná reálná možnost, jak dále nezvyšovat zadlužování ČR, a zároveň zvýšit válečné výdaje na požadovaná 3% HDP, ve škrtech veřejných výdajů a zvyšování daňového zatížení občanů!!!! 

Fiala tedy bude muset, podobně jako Fico, více šetřit a více zdaňovat.

Podíváme-li se na výdaje českého školství v letošním roce, zjistíme, že Fiala na školství přidělil 253,4 miliardy CZK, a učitelé, ředitelé a další zaměstnanci se začali bouřit, že za tak málo peněz se nedá učit, a už dokonce i stávkovali. 

Podíváme-li se na plánovaný deficit letošního státního rozpočtu, zjistíme, že Fiala si musí od bankéřů vypůjčit 252 miliard CZK, aby ČR nezbankrotovala

Porovnáním obou sum snadno zjistíme, že za Fialovy vlády musí být celé české školství financováno bankéřskými půjčkami, protože Fialovi nezbývají žádné peníze, aby školství financoval!! 

Fiala má přitom zvýšit válečné výdaje ze 160 miliard CZK na 234 miliard CZK

Malá česká armáda tak má poprvé od konce komunismu spolknout skoro stejně státních miliard, jako celé české školství

Aby celé ve Washingtonu domlouvané zvyšování válečných výdajů všemi zeměmi NATO v Česku prošlo, musí Fiala začít osekávat státní výdaje do školství, do zdravotnictví, a na sociální a důchodové platby!

Na českou veřejnost už pronikly první plány, ze kterých je nepochybné, na čem Fiala hodlá šetřit, aby měl na zvýšené válečné výdaje. 

Je prý třeba zlikvidovat tisíce lůžek v nemocnicích, protože na ně nebudou peníze, bylo oznámeno v lednu. 

Obdobné plány na rušení tisíců lůžek v nemocnicích vyhlašovala v letech 2011 až 2013 vláda Petra Nečase (ODS), a její ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP-09) za ně byl tehdejší opozicí ČSSD a ANO tvrdě kritizován, protože rušení lůžek nepřinese žádné úspory, ale jen zhoršení dostupnosti včasné péče, a tím následné zvýšení zdravotních výdajů. 

Lékaři se tenkrát proti asociálním plánům ODS a TOP-09 ostře postavili. 

Následné volby smetly na 8 let OSD a TOP-09 do naprosté bezvýznamnosti, a jasně ukázaly, že voliči si snižování zdravotní péče, aby se ušetřilo, zásadně nepřejí! 

Nyní ovšem Fiala potřebuje ušetřit celá 2% HDP ( 1% na zvýšené válečné výdaje, a o 1% HDP se musí srazit schodek státního rozpočtu!) 

Veškeré výdaje státního rozpočtu ČR na veřejné zdravotnictví představují méně než 100 miliard CZK (cca 15%), zbytek platí pojišťovny (cca 72%), a občané (13%). 

Jak vidíte, ČR má podle Washingtonských vyjednávání platit 234 miliard na válečné výdaje, a aby je mohla platit, musí osekat státní výdaje za zdravotnictví, které představují jen 100 miliard. 

Jakékoli zvyšování válečných výdajů na úkor snižování výdajů na školství, zdravotnictví a sociální a důchodové výdaje vyvolá podle zkušenosti z roku 2013 rychlý konec ODS a TOP-09 a pošle obě strany opět do opozice. 

Zdá se tak jasné, že éra fialismu v ČR rychle skončí!

Velkou záhadou zatím je, proč Joe Biden pozval do Bílého domu současně polského prezidenta Dudu i polského premiéra Tuska, a přitom pozval Petra Fialu bez Petra Pavla

Bude tak zajímavé sledovat, jak se Pražský Hrad k této evidentní veřejné diplomatické degradaci svého současného nájemníka postaví, a nebo, zda Joe Biden ještě své pozvání rozšíří. 

Pokud ne, dalo by se vyvozovat, že Biden možná před výrazněji válkychtivějším českým prezidentem dává okatě přednost o poznání umírněnějšímu premiérovi Fialovi. 

A to by byl mimořádně silný diplomatický signál všem evropským politikům, že si Bílý dům další eskalaci ukrajinského konfliktu vysíláním vojsk z nějaké země NATO zásadně nepřeje. 

Už 9. února 2023 přitom média takřka spekulovala, že Petr Pavel Petru Fialovi otevře cestu do Bílého domu, a nyní se pomalu zdá, že Petr Fiala odkloní cestu Petra Pavla do Bílého domu.

Velmi znepokojující aktivitu začalo včera vyvíjet nejvyšší vedení Ukrajiny, které začalo intenzivně naléhat na regulační úřady leteckého provozu v EU a v USA, aby povolily obnovení civilního leteckého provozu na vybraných ukrajinských letištích. 

Povolení civilních letů z Ukrajiny přitom bezpodmínečně závisí na bezpečnosti ukrajinského vzdušného prostoru, a tu v současných podmínkách, bez uzavření míru či příměří s Ruskem, může zaručit pouze "vyhlášení bezletové zóny v nějaké části Ukrajiny" a "prosazení této bezletové zóny silami NATO". 

Současné porady představitelů ČR a Polska ve Washingtonu by mohly být předzvěstí tohoto scénáře. 

Jedině letectvo USA je dostatečně silné, aby se mohlo pokusit vynutit bezletovou zónu nad určitou částí Ukrajiny pod záminkou zajištění bezpečnosti tamního civilního leteckého provozu. 

Ale k tomu budou potřeba letiště v blízkosti Ukrajiny. 

Vzhledem k tomu, že Fico ani Orbán svá letiště k dispozici dobrovolně nedají, použití pobaltských letišť by mohlo Rusy vystrašit a vyvolat preventivní jaderný úder, a rumunská a bulharská letiště jsou příliš daleko od nejpravděpodobnější bezletové zóny Kyjev-Lvov, zbývají polská letiště, ale k Polsku bude z politických důvodů nutné sehnat nějakého ochotného partnera, kterým Německo zjevně nebude. 

Logicky tak zbývá jen ČR. 

Celá bezletová zóna, na jejíž zřízení nyní Kyjev nepřehlédnutelně tlačí, by mohla být vyhlášena nejdříve na červnovém summitu NATO, jako iniciativa ČR, Polska a USA. 

Macron by se k této partě určitě rád přidal. 

Ačkoli celá akce zatím vypadá pouze jako zbožné přání Ukrajiny, nebyla by prvním zbožným přáním Kyjeva, (namátkou rakety Patriot, HIMARS a SCALP), které se zhmotnilo.

Proč je tato iniciativa tak nebezpečná, vyplývá z poslední zprávy Pentagonu. 

Ten 9. března důrazně varoval celý svět, že letadla F-35 byla právě úspěšně certifikována k úderům pomocí nových jaderných bomb B-61-12. 

Nová bomba váží 320 kg, je dražší než její váha v čistém zlatě, a má účinnost od 0.3 kilotuny, což je méně, než nahoře vyfotografovaný výbuch v Bejrútu v roce 2020 (0.4 kilotuny), do 400 kilotun, což postačuje ke zničení celé Prahy. 

Hlavní nebezpečí bomby B-61-12 spočívá v tom, že je skrytě nesena letadlem F-35 v jeho vnitřních úložištích, což znamená, že kterékoli ze stovek letadel F-35 rozmístěných po celém světě může tajně tuto bombu nést při svém letu, a žádný letecký průzkum protivníka nedokáže vizuálně zjistit, zda je bombou F-35 vyzbrojeno

USA daly letadlům F-35 přednost před výkonnějšími F-22 právě pro tuto schopnost nést bombu B-61-12 skrytě uvnitř trupu, což F-22 nedokáže! 

USA uzavřely dohody o sdílení jaderných zbraní s letectvy Německa, Nizozemska, Belgie a Itálie, a je tak zřejmé, že od 9. března bude Rusko každé letadlo F-35 letící k jeho hranicím považovat za potenciální začátek jaderného konfliktu, bez ohledu na letectvo, které stroj provozuje. 

Schopnost tajného, zákeřného jaderného úderu pomocí F-35 je povážlivá. 

Jedno F-35 dokáže zabít 360 tisíc obyvatel Petrohradu během několika málo minut než překoná vzdálenost od hranice k městu. 24 českých letadel F-35 tak pro Rusko bude představovat hrozbu vyhlazení 8 640 000 Rusů a Putin tak nechá na ČR zaměřit tolik raket, aby nikdo nepřežil. 

Několik F-35 nad Ukrajinou tak může vyvolat jaderný útok Ruska proti ČR, už jen proto, že tato americká či italská letadla by mohla z českých letišť vzlétnout, aby vyhladila občany Ruska. 

Chmurné vyhlídky, tím spíš, že Madam Černochová odmítá investovat do české protiraketové obrany, aby měla na své jaderné bombardéry F-35!


Zdroj


Q.S.

Vskutku skvělá investice, když nemáme půjčíme si a prodáme zemi...

"USA si nevybírají cíle podle svých přátel, nýbrž přátele podle svých cílů. "

Jak dopadají přátelé USA jen za posledních několik desetiletí:

Jižní Vietnam

Irák

Afghánistán

Ukrajina

...

...

USA nemají a nikdy nebudou mít zájem být zataženy do zničujícího jaderného konfliktu k ochraně dočasných spojenců, jejich armáda vždy útočila na slabšího a technologicky méně vyspělého protivníka, kde potřeboval státní departement prosadit své strategické ekonomické zájmy.

Oslabování silnějších protivníků je vždy zařízeno tak, aby se dělo cizíma rukama za současného ekonomického profitu - prodej zbraní, poskytování úvěrů k vyzbrojování, stavba základen atd...