Rakušan: I pro mě je migrační pakt v některých ohledech málo ambiciózní, ale ve srovnání se stávající situací je to nepochybně posun

11.04.2024

Europoslanci ve středu schválili celý migrační balíček, který tvoří deset legislativních návrhů. 


"Jsem rád, že i přesto se v Evropském parlamentu většina našla. Protože nekonečnou negaci všeho žádného posunu v řešení nelegální migrace nedosáhneme. I pro mě je migrační pakt v některých ohledech málo ambiciózní, ale ve srovnání se stávající situací je to nepochybně posun," napsal Novinkám.
Jeho postoj sdílí i lídryně kandidátky STAN Danuše Nerudová. "Musíme hledat řešení a naopak tvořit, protože to je to, co Evropa potřebuje, a také to, co lidé chtějí. Migrace se sama nevyřeší, a už vůbec ji nevyřeší populistické slogany typu 'stop migraci'," napsala na sociální sítě.
Opilci, výtržnosti, noční hluk, krádeže, jehly narkomanů na chodnících i na dětských hřištích. Problémy, které čím dál víc obtěžují obyvatele Mladé Boleslavi. Za neutěšenou bezpečnostní situaci v ulicích může podle nich obrovské množství cizinců. Město je kvůli práci v místní škodovce jejich nejčastějším cílem ve středních Čechách. Místní obyvatelé si stěžují na zhoršující se pocit bezpečí, když chodí ulicemi města. "Jsou místa, kde se člověk bojí jít po setmění, a kolikrát i přes den. Nejhorší je to kolem Kauflandu, kolem autobusového nádraží, a moc dobře mi není ani na našem sídlišti u Palackého ulice," svěřila se Marta Hošková. "Je tady hodně různých povalečů, co nechodí do práce a jen se poflakují, a taky strašně přibylo cizinců, v obchodě už skoro neslyším češtinu," dodala.
Pomohou bezpečnostní agentury.
Mladoboleslavská radnice nyní začala s výzkumem mezi obyvateli, aby zjistila, kde a proč cítí hrozící nebezpečí. Současně na následující období najme pracovníky bezpečnostní agentury, aby posílili hlídky městské policie. "Jde o posílení pocitu bezpečí občanů, a zároveň zvýšení počtu lidí, kteří se reálně pohybují v ulicích města a řeší ve spolupráci s městskou policií případné problémy a preventivní kontroly," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška (VpM). Radnice už vyzkoušela různé recepty. Kvůli vysokému počtu cizinců tady na čas hlídkovali policisté z Polska a Slovenska. Dlouhodobě chybějící počty strážníků doplňují najímaní asistenti nebo pracovníci bezpečnostních agentur. Těch by nyní mělo opět přibýt.

Výběr z mainstreamu čtvrtek 11.4.2024...


Q.S.

Nu, chtěl bych vidět ten dostatečně ambiciózní plán páně Rakušana...

Migrace se opravdu sama nevyřeší.... v tom s paní Nerudovou souhlasím, jen v tom.

Pocit nebezpečí a ohrožení, to je přece součást plánu. Poroste dohled, kamery, sekuriťáci, policejní oko.

Pro bezpečnost a dobro občanů... a kdo si za pár let vzpomene, jak bylo normální a bezpečné chodit po ulicích i večer, jak bylo normální žít normálně....

Ale ukazovat pravdu a něco srovnávat je vlastně "šíření nenávisti"...

Žádné "řešení" ostatně také na stole není a nebylo, protože migrace je chtěná, má zelenou a jediné s čím mají vládcové EU problém je přetíženost západních států, které praskají ve švech a kriminalita se už nedá utajit.

Kam s ním?

Takže přerozdělování /to je báječné slovo, které se v našich krajinách skloňuje se stejnou oblibou jako dotace, či společná řešení/ je skutečně řešením jak vyčistit transportní kanály, uvolnit přetlak a distribuovat non stop vesele dál a dál...

A jasně, "kvóty tam určitě, ale určitě nejsou, jako že se Dozimetr jmenuju...."

Globalizováno...

Liberálové a milovníci globalistických spolků jako je EU konečně zažijí to, co už prožívají jejich souputníci v jiných zemích, kde to začalo dřív.

A pokud neprchli, žijí v tom dodnes.

Drak sežral princeznu a pohádka skončila, princ změnil gender.

Bílý kůň zemřel na ptačí chřipku.

Vše uvadá a moderní je "nerůst"...

"Jako se nám přikazuje, abychom poslouchali představené, ve věcech dovolených a čestných ..., tak se nám přikazuje, abychom se jim vzepřeli tváří v tvář, když žijí v rozporu s božskými přikázáními." Jan Hus


"Kdyby celý svět mi říkal něco, co se vzpírá mému rozumu, nemohl bych takovou věc tvrdit bez odporu svědomí." Jan Hus


"Pravda je jen to, co jest dobrem všech." Jan Hus

Uznávám, jsem divný. Nesnáším lži. 

Od toho se odvíjí vše ostatní...

"Tam do polí Elýsia, kam přicházejí duše spravedlivých" /Homér
"Tam do polí Elýsia, kam přicházejí duše spravedlivých" /Homér