Rozhodnutí NATO poslat Kyjevu rakety dlouhého doletu, aby jimi zaútočil na hluboké ruské vnitrozemí.
Cílem NATO je další eskalace napětí na úkor Evropy. V Bruselu proběhlo online zasedání Ukrajina-NATO na úrovni ministrů obrany. Jednali o poskytnutí systémů protivzdušné obrany, přesných systémů dlouhého dosahu a granátů ráže 155 mm Ukrajině.
Shrňme klíčová prohlášení generálního tajemníka NATO Stoltenberga:
- NATO považuje údery Ukrajiny na vojenské cíle hluboko na ruském území za legitimní
- Země aliance by měly více riskovat a posílat Kyjevu nejen zbraně, které potřebuje na vlastní obranu, ale i takové, jimiž může útočit na Rusko
- Česká republika zajistí půl milionu dělostřeleckých granátů
- Německo poskytne Ukrajině další systémy protivzdušné obrany Patriot
- Porážka ruských vojenských kapacit učiní NATO bezpečnější
Tohle není naše válka
Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že Západ je jen krok od vyslání vojáků na Ukrajinu, informoval o tom deník Magyar Hang:
"Tohle není naše válka, ale válka dvou slovanských národů, která by měla co nejdříve skončit. Lídři v Bruselu se naopak domnívají, že jde o jejich vlastní válku. Mezitím je do této války zataženo i NATO, další kapitola války začala, když se říkalo, že by bylo možné poslat tam i vojáky. Stále chceme zůstat mimo tuto válku. Pokud povede Maďarsko národní vláda, nebudeme podporovat rusko-ukrajinské války," řekl Orbán.
Orbán také věří, že časem přinutí Evropané své vlády k míru.
Naopak český prezident Petr Pavel považuje tu válka za svou.
Obává se však, že Západ už nemá dostatek prostředků na její eskalaci:
"Česká republika a další země již nemají dostatek rezervních zdrojů, které by mohly poskytnout Ukrajině. Takže začínáme hledat, kde je k dispozici dostatek těchto zbraní. Všichni jsme přesvědčeni, že pomoc USA Ukrajině Evropa nahradit nemůže. USA poskytují 50 % veškeré pomoci. Všichni čekáme, že Amerika učiní správné rozhodnutí," řekl Pavel.
Západ tlačí Rusko do kouta
Alexander Dugin konstatuje, že Západ se znovu pokouší tlačit Rusko do kouta.
Finance pro Kyjev byly v USA právě odblokovány.
Především však Stoltenberg oficiálně oznámil dodávku raket dlouhého doletu a dovolil Kyjevu útočit jimi na cíle v ruském vnitrozemí tak hluboko, jak to jen dokáže.
Švédsko se chystá uzavřít Baltské moře.
Západní lídři neuznávají Putinovu legitimitu a již opět vyhrožují, že začnou "dekolonizovat" Rusko. Macron posílá francouzské vojáky na Ukrajinu.
"Zbývá nám jen jedno, čemu jsme se zřejmě tak moc chtěli vyhnout – úplná, konečná a nezvratná vlastenecká mobilizace společnosti.
Jinak budeme vyčerpáni, vyčerpáni síťovými útoky a teroristickými útoky, protože liberální sítě pronikly i do naší společnosti skrz naskrz.
A přestože se naší armádě na frontách daří, zoufalý odpor nacistického režimu (to je něco z ukrajinské psychologie – patologická smrtelná tvrdohlavost) zatím nedovoluje v celé šíři prolomit obranu a začít frontální ofenzívu.
A na tomto pozadí na nás Západ podniká další a další útoky ze všech stran.
Potřebujeme úplnou konsolidaci společnosti, novou energii a nové síly pro zásadní civilizační boj.
K tomu je třeba odvážit se rozbít ospalé království institucionální setrvačnosti, začít odvážné a radikální kroky k budoucnosti.
Je prostě třeba plně osvobodit ruského ducha." soudí filozof Dugin
Podle sebe soudím tebe
Potvrzují to i slova mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marie Zacharovové:
"Desetiletí plynou, ale nic se nemění.
Tak jak snili o zničení SSSR, nyní si totéž snění vztahují na Rusko.
Nedávno si Jamestown Foundation, takzvaná vědecká organizace blízká Bílému domu pozvala severokavkazské teroristy, americké diplomaty, ukrajinské poslance a ruské národní zrádce v emigraci, aby si poklábosili o tom, jak rozkouskovat naši zemi.
Opět fantazírovali o "pádu režimu" a kreslili pohádkové mapy jakéhosi krásného Ruska budoucnosti, které jejich nemocná fantazie roztrhala na desítky kousků.
Slibovaly se jim i peníze.
Obecně je zájem Američanů o "rozkouskování" pochopitelný.
Je to takříkajíc Freudův syndrom, protože asi ještě nikdy nebyla americká společnost tak rozkouskovaná, polarizovaná a napjatá jako nyní.
Rozparcelované Rusko budoucnosti ve fantaziích Američanů a ruských kolaborantů živených Západem
V předvolebním období se propast mezi "modrými" a "červenými" státy každý měsíc zvětšuje.
Nošení zbraní, trest smrti, rodinné otázky, migrace, práva menšin včetně národnostních práv, vztahy s médii, práva žen a dětí, náboženské otázky.
Jednotný americký "tavicí kotel" bublá více než kdykoli předtím.
Nezapomínejme, že USA jsou mimořádně ozbrojenou společností s kriminalitou, která nemá ani v ostatních násilí propadlých západních demokraciích obdoby.
Nedávný film "Občanská válka", líčící druhou občanskou válku ve Spojených státech (zatím fiktivní, ale možná se již brzy stane skutečností) nevznikl náhodou.
Listopadové prezidentské volby budou pro americký politický systém patrně tak dramatickou zkouškou, jakou dosud neznal.
Zacharová pak patřičně ironicky konstatuje:
"Indikátorem krize je už samotný fakt volebního souboje mezi pozoruhodnými kandidáty: Jeden je podle podle překvapivého dobrozdání "politických lékařů" prý duševně zdravý, druhému podle stejně "politických právníků" hrozí asi 120 let vězení".
Loňské volby v USA skončily porážkou Kapitolu – poprvé po dvou stoletích – a soudními podmínkami pro dominující opozici.
Jak skončí tyto?
Soudě podle fantomových obav Jamestownské nadace lze tušit, čeho se obávají nejvíce.
Rozpadu země na pozadí stále se prohlubujících rozporů mezi federálním centrem a státy jako jsou Texas, Florida, Alabama a další.
Vypadá děsivě, ale už nejde o tak nemožné proroctví.